Епископ Иоанн совершил литургию в Соборном храме Волжского в Неделю Всех святых, в земле Русской просиявших

4 июля 2021 г., в Неделю 2-ю по Пятидесятнице и Всех святых, в земле Русской просиявших, епископ Калачевский и Палласовский ИОАНН возглавил воскресную литургию в Соборном храме Апостола и евангелиста Иоанна Богослова в городе Волжском.

Владыке сослужили клирики Соборного храма: иерей Илия Юханаев, иерей Евгений Кочнев, диакон Николай Немынов и диакон Евгений Гордеев.

Песнопения праздника прозвучали в исполнении хора Собора (регент: А. Иголкина).

Стихи́ры святы́х, глас 2. Подо́бен: До́ме Евфра́фов:

Земле́ Ру́сская,/ гра́де святы́й,/ украша́й твой дом,/ в не́мже Боже́ственный/ ве́лий сонм святы́х просла́ви.
Стих: Го́споди, Госпо́дь наш,/ я́ко чу́дно И́мя Твое́ по всей земли́.
Це́рковь Ру́сская,/ красу́йся и лику́й,/ се бо ча́да твоя́/ Престо́лу Влады́чню/ во сла́ве предстоя́т, ра́дующеся.
Стих: Святы́м, и́же суть на земли́ Его́,/ удиви́ Госпо́дь вся хоте́ния Своя́ в них.
Собо́ре святы́х ру́сских,/ по́лче Боже́ственный,/ моли́теся ко Го́споду/ о земно́м оте́честве ва́шем/ и о почита́ющих вас любо́вию.
Сла́ва, глас и подо́бен то́йже:
Но́вый до́ме Евфра́фов,/ уде́ле избра́нный,/ Русь Свята́я,/ храни́ ве́ру правосла́вную,/ в не́йже тебе́ утвержде́ние.